Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

W serwisie The Information pojawił się artykuł, który opisuje jak wygląda praca zdalna w firmie Apple. Artykuł powstał na podstawie wywiadów z kilkunastoma obecnymi i byłymi pracownikami z Krzemowej Doliny.

Jak donosi serwis The Information, firma Apple niedawno rozważała przejęcie brytyjskiej firmy Plessey Semiconductors, producenta wyświetlaczy typu Micro-LED montowanych w urządzeniach wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyznał Apple patent dotyczący urządzeń, które wykrywać będą użytkowników znajdujących się w ich sąsiedztwie. Do rozpoznawania wykorzystany będzie między innymi głos. Patent ma numer 20200088870.

Redaktorzy serwisu AppleInsider postanowili porównać dwa warianty nowego iPada Pro. Jeden to tablet z ekranem o przekątnej 11, a drugi 12,9 cala. W artykule opisali kilka ciekawych spostrzeżeń, na które trudno byłoby wpaść patrząc jedynie na specyfikację techniczną tych urządzeń.

Jak donosi Bloomberg, tegoroczna generacja iPhone'ów ze wsparciem sieci 5G pojawi się zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem, czyli jesienią tego roku, ale obecna sytuacja może przyczynić się do opóźnienia następnych generacji innych urządzeń marki Apple.

W poprzednim tygodniu pojawiały się informacje na temat problemów z produkcją urządzeń Apple wywołanych epidemią koronawirusa. Z tego powodu analitycy odnotowali ogromne spadki sprzedaży na rynku smartfonów. Warto również wspomnieć fakt, że Apple udostępniło nowe wersje swoich systemów operacyjnych.

Ekipa iFixit rozebrała nowy model iPada Pro. Film z rozbiórki został opublikowany w serwisie YouTube. W kategorii możliwości naprawy nowy tablet otrzymał 3 punkty na 10 możliwych.

Większość zlokalizowanych w Chinach fabryk, które dostarczają komponenty do urządzeń marki Apple wraca do normalności, ale dostawcy firmy z Cupertino martwią się, że w wyniku panującej na świecie epidemii koronawirusa popyt na iPhone'y będzie znacznie mniejszy niż dotychczas.

Według raportu opublikowanego dziś przez analityka Ming-Chi Kuo, w 2021 roku Apple planuje premierę kilku komputerów wyposażonych w procesory o architekturze ARM, zaprojektowane przez firmę z Cupertino.

Redaktorzy serwisu NotebookCheck twierdzą, że procesor A12Z, który montowany jest w nowych modelach iPadów Pro, to fizycznie ten sam czip, który znaleźć można w poprzedniej generacji tych urządzeń. Informacje te zbieżne są z wynikami testów benchmarkowych nowego iPada. Są one niemal takie same jak w przypadku A12X.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez serwis Sensor Tower wynika, że amerykańscy użytkownicy iPhone'ów z roku na rok wydają coraz więcej na zakupy w App Store. Średnia kwota wydana na zakupy aplikacji w 2019 roku na jednego aktywnego użytkownika przekroczyła w tym kraju 100 dolarów.