Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

Jak donosi serwis The Register, firma Apple została oskarżona o to, że wadliwa bateria w iPadzie była przyczyną pożaru, który 22 lutego 2017 roku wybuchł w jednym z apartamentowców zlokalizowanych w New Jersey.

W sklepie internetowym MobileFun pojawiło się kilka wariantów etui do iPhone'a 11 Max. Akcesoria oferuje firma Olixar i można je zamówić w przedsprzedaży. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że takich smartfonów nie ma na rynku.

Firma Apple zatrudniła nowe dyrektora ds. marketingu odpowiedzialnego za wizerunek marki Beats. Decyzję o zatrudnieniu na tym stanowisku Chrisa Thorne'a ogłoszono dzisiaj. Umowa „weszła w życie natychmiast”.

Firma Glassdoor już siódmy raz opublikowała listę Employees 'Choice Awards, na której znajdują się najlepiej oceniani prezesi firm w danym roku. Tylko dwóm osobom udało się znaleźć się na tej liście w każdej z jej edycji. Są to Mark Zuckerberg (Facebook) oraz Tim Cook (Apple). W tym roku zajęli oni odpowiednio 55 oraz 69 miejsce.

Apple zarejestrowało dzisiaj siedem nowych modeli komputerów Mac w bazie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Modele oznaczone jako A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 i A2251 to prawdopodobnie MacBooki, ponieważ wszystkie opisane zostały jako komputery „przenośne”.

Na stronie Apple opublikowany został komunikat prasowy dotyczący wykorzystywania iPadów w edukacji dzieci w europejskich szkołach. W treści skupiono się na tym, jak tablet Apple wspiera młodych emigrantów z Bliskiego Wschodu w nauce języka obcego obowiązującego w danym kraju oraz innych szkolnych przedmiotów.

W poprzednim tygodniu Apple zaprezentowało system iOS 13. Wśród zaprezentowanych nowości wymienić można między innymi tryb ciemny, systemową klawiaturę typu swipe, nowy wygląd aplikacji Apple Music, Wiadomości oraz Map, a także nowe funkcje związane z prywatnością. To oczywiście nie koniec nowości.

W poniedziałek Apple zaprezentowało nowy modułowy komputer Mac Pro. Co więcej, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości można zobaczyć jak komputer wyglądałby na naszym biurku. Ciekawą rzecz dotyczącą tego rozwiązania odkrył Evan, jeden z czytelników serwisu 9To5Mac.

Jak donosi serwis The Information, trwa proces przejęcia start-up'u Drive.ai, zajmującego się rozwojem autonomicznych pojazdów. Według doniesień, ma to przyśpieszyć prace nad tzw. projektem Titan, w ramach którego firma z Cupertino prawdopodobnie pracuje nad autonomicznym samochodem.

Od kwietnia tego roku w sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym Apple nie jest dostępny monitor LG UltraFine 4K. Nieco później z oferty zniknął większy z monitorów LG. Prawdopodobnie przyczyniło się to do powstania plotek o tym, że Apple pracuje nad monitorem o przekątnej 31,6 cala i rozdzielczości 6K, który zadebiutować ma w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Apple poinformowało pracowników swoich sklepów detalicznych o tym, że usterki niektórych egzemplarzy zegarka Apple Watch Series 3 będą kwalifikować to urządzenie do wymiany na nowszy model. Przyczyną tej decyzji są malejące zapasy poprzednich modeli oraz części zamiennych potrzebnych do ich naprawy.