Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

W serwisie Front Page Tech opublikowano rendery, które rzekomo przedstawiają kolejną generację iPada mini. Grafiki powstały na podstawie rysunków technicznych tego urządzenia.

W serwisie Bloomberg pojawił się raport dotyczący system iPadOS 15. Można w nim, przeczytać, że główną nowością tego systemu będzie ulepszenie sposobu zarządzania wieloma aplikacjami otwartymi jednocześnie. Zmienić ma się także sposób wyświetlania powiadomień.

W mijającym tygodniu pojawiło się wiele ciekawych informacji ze świata Apple. Doniesienia dotyczą zarówno bieżących jak i kolejnych generacji urządzeń tej marki oraz kwestii korporacyjnych. Zbliża się także konferencja WWDC, na której firma przedstawić ma nowe wersje systemów operacyjnych oraz nowe urządzenia.

Na kanale iFixIt w serwisie YouTube opublikowany został film, na którym zobaczyć można proces demontażu nowego iPada Pro z wyświetlaczem mini-LED. Przypomnijmy, że nazwa marketingowa tego ekranu to Liquid Retina XDR i to właśnie na nim skupiono się podczas rozbiórki.

W serwisie Bloomberg opublikowano informacje o tym, że firma Apple kontynuuje prace nad bezprzewodową ładowarką, która będzie w stanie ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Mark Gurman, reaktor serwisu Bloomberg, opublikował raport na temat kolejnej generacji iPadów. Tablety marki Apple czekać ma dość duża aktualizacja sprzętowa.

W serwisie The Information pojawiły się doniesienia o tym, że Jony Ive zatrudnił co najmniej cztery osoby, które poprzednio pracowały w firmie Apple.

Firma Apple udostępniła wczoraj nową wersję oprogramowania dla lokalizatorów AirTag. Nowa wersja ma numer 1.0.276. Poprzednio instalowano wersję 1.0.225. Poprawki dotyczą głównie kwestii związanych z prywatnością.

W sieci pojawiły się doniesienia o tym, że firm Apple planuje powrót pracowników korporacyjnych do swoich biur. Od września pracować będą w swoich biurach trzy dni w tygodniu.

W serwisie 9to5Mac opublikowano raport dotyczący wewnętrznej korespondencji e-mailowej wysyłanej przez Steve’a Jobsa do innych pracowników firmy. Dotyczyła ona między innymi prac na 15-calowym MacBookiem Air, który jak wiadomo nigdy nie pojawił się w sprzedaży.

Według ostatnich doniesień, które opublikowane zostały w serwisie Bloomberg, firma Apple straciła kilku kluczowych managerów, którzy zarządzali zespołami pracującymi w ramach tak zwanego projektu „Titan”. Przypomnijmy, że w ramach tego przedsięwzięcia firma pracuje prawdopodobnie nad rozwojem autonomicznego samochodu elektrycznego.