Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

Poprzedni tydzień został zdominowany przez premierę nowych urządzeń oraz systemów operacyjnych marki Apple. Pojawiły się dwa nowe modele zegarków Apple Watch oraz iPadów. Udostępniono także zupełnie nowe wersje systemów operacyjnych iOS, iPadOS, watchOS oraz tvOS.

Wczoraj zaprezentowany został zegarek Apple Watch Series 6. Tym samym z oficjalnej oferty zniknęła poprzednia generacja tego urządzenia. Co więcej, wraz z premierą najnowszych modeli, firma Apple zrezygnowała z ceramicznych kopert, które występowały między innymi w przypadku 5. generacji tego smartwatcha.

Zaprezentowane wczoraj nowe modele iPadów dostarczane są z innymi niż dotychczas zasilaczami. W przypadku obu modeli, poza tabletami, w pudełku znajdziemy nowy zasilacz o mocy 20 watów oraz przewód USB-C lub Lightning, zależnie od modelu iPada.

W serwisie Twitter pojawiły się kolejne doniesienia o urządzeniach, które zaprezentować ma dziś firma Apple. Evan Blass przewiduje, że podczas dzisiejszej prezentacji zobaczymy co najmniej cztery nowe urządzenia. Będzie to iPad Air 4. generacji, iPad 8. generacji, Apple Watch Series 6 i tańszy model smartwatcha, który oznaczony będzie jako SE.

Ming-Chi Kuo opublikował dziś raport, według którego iPhone’y serii 12 nie będą wyposażone w wyświetlacze o odświeżaniu 120 Hz. Przyczyną jest podobno krótki czas pracy na baterii prototypów wyposażonych w taką funkcję.

We wtorek firma Apple ogłosiła datę wrześniowej konferencji. Odbędzie się ona 15 września o godzinie 19:00 czasu obowiązującego w Polsce. W jej trakcie zaprezentowane zostaną prawdopodobnie nowe iPhone’y, zegarki Apple Watch, iPad Air czwartej generacji oraz lokalizator AirTag. W związku z tym w poprzednim tygodniu pojawiło się wiele doniesień związanych z tymi urządzeniami.

W serwisie Weibo opublikowane zostały doniesienia o tym, że Samsung dostarczyć ma firmie Apple próbną serię składanych wyświetlaczy, które wykorzystane zostaną do montażu testowych egzemplarzy przyszłej generacji iPhone’ów.

W serwisie Twitter opublikowane zostały zdjęcia urządzenia, które prawdopodobnie jest jednym z prototypów zegarka Apple Watch. Fotografie pojawiły się na profilu o nazwie @AppleDemoYT.

Firma Apple ogłosiła dziś, że nowy sklep detaliczny Marina Bay Sands w Singapurze otwarty zostanie w tym tygodniu w czwartek.

W poprzednim miesiącu opublikowany został raport, według którego sprzedaż dwóch tegorocznych modeli iPhone’ów rozpocznie się wcześniej niż dwóch pozostałych. Oba smartfony, które jako pierwsze pojawią się na rynku wyposażone będą w ekran o przekątnej 6,1 cala.

Data premiery nowych produktów marki Apple nie jest jeszcze znana i prawdopodobne jest to, że przypadnie ona nieco później niż w poprzednich latach. Mimo tego, w Sieci pojawia się mnóstwo informacji na temat kolejnych generacji iPhone’ów, zegarków Apple Watch, komputerów Mac i innych urządzeń.