Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

W środę rozbita została międzynarodowa organizacja przestępcza, której członkowie oskarżeni zostali między innymi o wyłudzenie z firmy urządzeń o łącznej wartość wynoszącej 6,1 miliona dolarów.

Ming-Chi Kuo opublikował nowy raport dotyczący przyszłorocznych modeli zegarka Apple Watch. Według analityka, przyszłoroczna generacja tych urządzeń będzie cechować się większą wydajnością, wyższym stopniem wodoodporności oraz szybszą transmisją danych przez sieci komórkowe i Wi-Fi.

Zgodnie z informacją na stronie firmy Apple, nowy Mac Pro zadebiutować ma tej jesieni. Nie znana jest jednak dokładna data premiery tego komputera. Co ciekawe, komputer ten zauważony został na filmie opublikowanym na Instagramie przez Calvina Harrisa, znanego DJ'a i producenta muzycznego. Komputer znajduje się w studio muzyka.

Ming-Chi Kuo opublikował raport dotyczący prognoz sprzedaży następcy iPhone'a SE, który rzekomo ma pojawić się wiosną przyszłego roku. Warto już na początku podkreślić, że doniesienia o tym urządzeniu nie są potwierdzone przez firmę Apple, więc jego premiera nie jest pewna.

Według badań prowadzonych przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), co czwarty klient firmy Apple w Stanach Zjednoczonych posiada przystawkę Apple TV.

Z testów przeprowadzonych przez firmę FlatpanelsHD, serwis Apple TV + oferuje najwyższą jakość obrazu spośród wszystkich serwisów streamingowych obsługujących rozdzielczość 4K.

10 września Apple przedstawiło szóstą już generację zegarka Apple Watch. Z pewnością znajdą się entuzjaści tych urządzeń, którzy w dniu rozpoczęcia sprzedaży nowych modeli pobiegną do sklepów i kupią jeden egzemplarz po to, by być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Są też tacy, którzy analizują zasadność zakupu kolejnej generacji Apple Watcha lub stają przed wyborem swojego pierwszego inteligentnego zegarka od Apple. Którą z sześciu generacji zegarka wybrać?

Kilka dni temu w serwisie DigiTimes pojawiała się informacja o tym, że 16-calowe MacBooki Pro zaprezentowane zostaną w obecnym miesiącu. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Ming-Chi Kuo twierdzi, że nowy komputer Apple pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Chiński serwis South China Morning Post opublikował zdjęcia, na których znajduje się Ren Zhengfei - prezes firmy Huawei - podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że strażnik kontrolował iPada, którego właścicielem jest właśnie Zhengfei.

W kodzie systemu iOS 13.2 odkryto grafiki przedstawiające etui Smart Battery Case do najnowszych modeli iPhone'ów. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że te akcesoria już niedługo trafią do oferty firmy Apple.

Jak donosi Mark Gurman z agencji Bloomberg, Apple przyspiesza proces rekrutacji członków zespołu pracującego nad nowymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, które korzystać będą z oprogramowania HomeKit. W ostatnim czasie pojawiło się co najmniej 15 ofert pracy do tego zespołu.