Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

W serwisie Taiwan News pojawiła się dziś informacja o tym, że firma Apple rozpoczęła podobno proces przenoszenia części produkcji z Chin na Tajwan. Powodem jest koronawirus (COVID-19), który na różne sposoby organicza działanie fabryk w Chinach.

Według raportu opublikowanego przez Ming-Chi Kuo, premiera kolejnej generacji iPhone SE odbędzie się w pierwszej połowie bieżącego roku. Oznacza to, że pojawienie się koronawirusa (COVID-19) prawdopodobnie nie wpłynie negatywnie na termin premiery tego smartfona.

Według informacji opublikowanych na łamach tajwańskiego serwisu DigiTimes, w pierwszej połowie bieżącego roku pojawić ma się kolejna generacja iPada Pro. Tablet ma by wyposażony w 3 obiektywy oraz rozwiązania, które wynieść mają technologię rozszerzonej rzecwnistości na nowym poziom doświadczeń.

Na łamach japońskiego serwisu Mac Otakara pojawiła się dziś informacja na temat tegorocznych modeli iPhone'ów. Jeden z nich ma charakteryzować się ekranem o przekątnej 5,4, a jego rozmiary mają być zbliżone do rozmiarów iPhone'a 8.

Firma Apple złożyła dziś wniosek do Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej o wydanie certyfikatów dopuszczających do sprzedaży na terenie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej nowy model MacBooka oznaczonego symbolem A2289. Opisany jest jako przenośny komputer Mac z systemem macOS Catalina.

Według informacji opublikowanych na łamach portalu Bloomberg, w grudniu 2019 roku Apple odnotowało znaczy wzrost sprzedaży iPhone'ów. Do takich wyników sprzedażowych przyczyniła się przede wszystkim dobra sprzedaż iPhone'ów 11.

W serwisie iGeeksBlog opublikowane zostały rendery przedstawiające kolejną generację iPhone'a SE. Urządzenie nazwane zostało jako „iPhone 9” lub „iPhone SE 2”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dostarczył je Steve Hemmerstoffer, właściciel twitterowego konta OnLeaks.

Według najnowszego raportu firmy Sensor Tower, w Boże Narodzenie konsumenci wydali aż 193 miliony dolarów na aplikacje w sklepie App Store. Stanowi to 16% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, w 2020 roku Apple wprowadzi kilka zmian na liście swoich dostawców.

Jak donosi serwis DigiTimes, w tym roku Apple zaprezentować ma nie jeden, a dwa dodatkowe modele smartfonów, które stanowić będą kontynuację linii SE.

Jak donosi tajwański serwis Economic Daily News, w 2020 roku Apple zaprezentować ma wysokiej klasy komputer do gier. Prezentacja ma odbyć się podczas corocznej konferencji WWDC.