Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

W tabelach wyników testów benchmarkowych Geekbench 5 pojawiły się rezultaty, które osiąga układ A15 montowany w iPhone’ach serii 13.

Wczoraj odbyła się konferencja Apple, podczas której firma zaprezentowała nowe produkty. Wiele mówiło się o tym, że wśród nich znajdą się nowe słuchawki douszne AirPods. Tak się nie stało. Jednak według redaktorów serwisu DigiTimes, dostawcy rozpoczęli już pierwsze dostawy tych urządzeń.

Firma Apple zaprezentowała nowy model swojego smartwatcha - Apple Watch Series 7.

Użytkownik Twittera o pseudonimie Majin Bu opublikował nowe doniesienia na temat iPada mini szóstej generacji. Urządzenie ma mieć nieco zmienioną konstrukcję, a informacje te uzyskano na podstawie zdjęć etui, które rzekomo dedykowane jest dla nowego modelu tego tabletu.

W poprzednim tygodniu firma Apple ujawniła oficjalną datę premiery nowych urządzeń. Odbędzie się ona 14 września, a rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Pojawiło się także wiele doniesień na temat kolejnych modeli iPhone’ów, zegarków Apple Watch i plotek dotyczących samochodu Apple Car.

Firma Apple opublikowała dziś nowy dokument wsparcia technicznego dotyczący negatywnego wpływu silnych wibracji na aparaty montowane w iPhone’ach. Takie wibracje generują na przykład motocyklowe silniki o dużej mocy.

Kevin Lynch, wiceprezes Apple ds. technologii, przejmie obowiązki Douga Fielda i będzie przewodniczyć zespołowi zajmującemu się rozwojem autonomicznego samochodu elektrycznego.

Doug Field, dotychczasowy wiceprezes Apple ds. projektów specjalnych, opuszcza firmę, porzucając jednocześnie nadzór nad pracami związanymi z autonomicznym samochodem elektrycznym. Field pracować będzie w firmie Ford.

Firma Apple wydała dziś kolejną wersję oprogramowania dla lokalizatorów Airbag, która oznaczona została jako build 1A291e. Warto dodać, że poprzednia aktualizacja pojawiła się 1 września, czyli zaledwie kilka dni temu.

Analitycy przewidują, że w najbliższym czasie producenci urządzeń elektronicznych, w tym firma Apple, będą w musieli płacić więcej za procesory wykorzystywane w swoich produktach. Przełoży się to na wzrost cen tych urządzeń.

W serwisie Reddit pojawiły się doniesienia na temat opasek Solo Loop dla zegarków Apple Watch. Wielu użytkowników raportuje problemy związane z tym akcesorium.