Grzegorz Świątek Grzegorz Świątek

Technologią, a szczególnie urządzeniami z jabłkiem na obudowie interesuję się od 2007 roku, kiedy to kupiłem swojego pierwszego iPoda w Apple Store na nowojorskiej Piątej Alei. Atmosfera sklepu sprawiła, że po raz pierwszy „pomyślałem inaczej”.

News Blog

Na łamach serwisu Chicago Tribune opublikowane zostały wyniki testów dotyczących poziomu promieniowania popularnych smartfonów. Wynika z nich, że energia fal radiowych uwalniania przez niektóre modele iPhone'ów przekracza dopuszczalne limity. Zdecydowanie najgorzej wypadł iPhone 7.

Według informacji opublikowanych na łamach serwisu 9To5Mac, miesięczna opłata za korzystanie z Apple Arcade wynosić będzie 4,99 dolara. Usługa ma zostać uruchomiona jeszcze tej jesieni i znjadzie się w niej ponad 100 ekskluzywnych gier, które nie będą dostępne w sklepie App Store.

Dwa tygodnie temu wybrani przez Apple użytkownicy otrzymali możliwość zamówienia karty płatniczej tej firmy. Udostępnione zostały także samouczki wideo dotyczące korzystania z tego produktu. Od dziś karta ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników z USA.

Redaktorzy serwisu 9To5Mac mieli niedawno okazję testować platformę Apple Arcade dla komputerów Mac. Pracownicy firmy z Cupertino testują już nową usługę gamingową i za każdy miesiąc korzystania z niej płacą 49 centów. Dziś opublikowano informację dotyczącą standardowej ceny miesięcznego abonamentu za tą usługę.

Analitycy z UBS przeprowadzili ankietę, w której zapytali właścicieli iPhone'ów o ich skłonność do ewentualnego zakupu smartfona firmy Apple wyposażonego w składany ekran. Okazało się, że zainteresowanie takim iPhonem jest umiarkowane, ale chętni są w stanie za niego dużo zapłacić.

Jak donosi Reuters, japońska Komisja ds. Uczciwego Handlu (FTC) bada warunki współpracy, jakie Apple stosuje wobec firm z tego kraju. Celem kontroli jest ustalenie czy Apple wywiera presję na japońskich dostawców i nadużywa swojej dominującej pozycji, naruszając w ten sposób przepisy antymonopolowe.

W zlokalizowanym w mieście Mountain View w Kalifornii Muzeum historii komputerów (Computer History Museum) wystawionych zostało dwanaście komputerów Apple 1. Wystawa zorganizowana została w ramach festiwalu komputerów z poprzedniej epoki (Vintage Computer Festival).

Jak donosi DigiTimes, jesienią tego roku Apple zaprezentować ma nowy model iPada z ekranem o przekątnej 10,2 cala. Zastąpić ma on najtańszy obecnie model tabletu, za który w polskim sklepie AOS zapłacić trzeba od 1599 zł.

Jak wynika z raportu opublikowanego na łamach serwisu Business Insider, tegoroczne modele iPhone'ów mają charakteryzować się wparciem dla stylusów Apple Pencil.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Counterpoint Research, udział Apple w globalnym rynku smartfonów spadł w drugim kwartale bieżącego roku do 10,1%. W tym samym okresie rok temu wynik ten wynosił 11,3%.

17 lipca przypada Światowy Dzień Emoji. Z tej okazji firma Adobe opublikowała raport zawierający analizę trendów dotyczących emotikon, opracowany na podstawie danych zebranych od użytkowników ze Stanów Zjednoczonych w wieku od 16 do 73 lat.